Pravidlá pohodára

12.11.2019

"Som pohodár! Kto je viac?"

Aj vy máte vo svojom okolí človeka, ktorého nikto a nič nevyvedie z rovnováhy? Je vždy nad vecou a všetko má "na saláme"? Možno vám takýto ľudia idú na nervy, ale oni naozaj vedia, čo robia. Nerozčuľujú sa nad hlúposťami, neriešia zbytočnosti a sú v permanentnej dobrej nálade.


Takýto prístup k životu im zabezpečí dobrý spánok, keďže sa odmietajú trápiť nad vecami, ktoré nevedia zmeniť, veľa priateľov, pretože každý radšej uprednostní usmievavého pohodára pred ufrflaným mudrlantom, ktorý večne zachraňuje svet a v neposlednom rade si strážia aj lepšie zdravie, keďže chránia svoje nervy.

Ak aj vy patríte skôr k ľuďom, čo sa pre všetko stresujú a do optimistického ladenia sa musíte skôr nútiť, nezúfajte.

Niektoré triky sa dajú od pohodárov odkukať:

  • "Nehas, čo ťa nepáli." Netreba sa trápiť niečím, čo vás bezprostredne neohrozuje alebo je problémom niekoho iného. Zdá sa vám to sebecké? Áno, je. Ale nemá zmysel naložiť si na svoj chrbát všetky problémy sveta. Šetrite si energiu na skutočne dôležité veci.
  • "Ráno múdrejšie večera." Ak stojíte pred neriešiteľnou dilemou, dajte si večer pohár vínka a sústreďte svoju pozornosť na niečo iné (dobrý film, debata s priateľmi, tanec s partnerom). Na druhý deň ráno sa vám oddýchnutým podarí dilemu vyriešiť ľahšie ako večer predtým.
  • "Ak môžeš niečo urobiť dnes, odlož to na zajtra alebo na neurčito." Pravý pohodár nikdy nerobí nič včas alebo nebodaj v predstihu. Všetko necháva na poslednú chvíľu a často sa mu to aj vypláca. Buď mu niekto pomôže alebo sa termín odovzdania projektu/dokončenia práce posunie.

Pohodár sa vždy spolieha na fakt, že všetko dobre dopadne a väčšinou mu to vychádza. Tak prečo to neskúsiť a nestať sa aspoň na chvíľu pohodárom ?

Možno tak získate krídla...

© 2018 Gréta Fábryová. Všetky práva vyhradené.
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!