Éterické ženy za svoju krásu draho platia

20.10.2019

Štíhla, elegantná a krásna po celý život. Heslo mnohých žien. To, akú cenu za svoju krásu a éterickosť platia, zostáva častokrát skryté.

Napríklad Jackie Kenedyová celý život hladovala. Raňajkovala jedno vajíčko bez chleba, bez pečiva, len so zeleninou a zapila ho nesladeným čajom, na obed si dala tvaroh s ovocím, na večeru rybu alebo mäso so zeleninou. Nikdy a za žiadnych okolností neskonzumovala dezert. Úzkostlivo si strážila svoju líniu. Celý život mala podváhu, keďže bola presvedčená, že len ako veľmi štíhla žena sa môže stať módnou ikonou. Krása jej však veľa šťastia nepriniesla, jej manžel ju podvádzal s bacuľatými jednoduchými modelkami a herečkami, ktoré síce nemali postavu ani inteligenciu Jackie, ale bola s nimi zábava.

Rovnako posadnutá svojou krásou a štíhlosťou bola cisárovná Sissi. Vážila sa viackrát za deň, nejedla takmer nič, pila len veľa tekutín a štiav a veľa sa hýbala. Zdá sa, akoby v jej živote starostlivosť o jej výzor zatienila všetko ostatné. Zanedbávala vzťah s manželom, svoje deti, panovnícke povinnosti. Bola vysoká 172 cm a jej hmotnosť sa pohybovala v rozmedzí 45 až 48 kíl. Okrem jazdy na koni, ktorú celý život zbožňovala a vynikala v nej, denne cvičila a často podnikala dlhé prechádzky, pri ktorých jej rýchlemu kroku dvorné dámy a sluhovia nestačili. Dva- i trikrát denne si premeriavala obvod pása, ktorý mal neuveriteľných 50 cm, stehien a lýtok, aby mala svoje miery stále pod kontrolou.

Aj dnešné krásky úmyselne hladujú, len aby si nepokazili postavu, pretože to by často znamenalo stratu klientov, príjmov z reklamy, ponúk práce. Hollywood je neúprosný. Taká Angelina Jolie si v reštauráciách síce objednáva výborné a výdatné jedlá, ale prehltne z nich len pár hltov, doslova len ochutná a čašníci z jej stola odnášajú plné taniere. O vnútornej nevyrovnanosti krásnej Angeliny však veľa napovedá fakt, že jej doposiaľ nevydržal žiaden partnerský vzťah.

Ženy posadnuté krásou a štíhlosťou nútia svoje telá fungovať na plný výkon, napriek tomu, že im nedodávajú dostatok jedla. Auto bez benzínu nejazdí a nikto to od neho ani neočakáva, ale organizmus bez paliva určitú dobu fungovať dokáže, až kým si nepovie dosť a neskolabuje.

Cena za krásu tak býva veľmi vysoká. A platí ju nielen dotyčná, ale aj jej najbližší, ktorí namiesto láskavej milujúcej ženy, majú pri sebe nervóznu, hysterickú, na smrť vyhladovanú bytosť, ktorá síce na obrázkoch alebo v záberoch výborne vyzerá, ale s ktorou sa normálne žiť a fungovať nedá.

© 2018 Gréta Fábryová. Všetky práva vyhradené.
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!